Jüris avati uus kauplus

26/10/2018
Jaga:

Rae vallas Jüri alevikus on alates möödunud reedest taas avatud Grossi Toidukaupade kauplus, mis asub nüüd täiesti uues hoones.

Jüri alevikus asus ka varem AS OG Elektrale kuuluva jaeketi Grossi Toidukaubad kauplus, mis sulgeti kevadel. „Vana kauplus oli amortiseerunud, see oli väike ja seal oli sortiment kitsas,“ selgitas ettevõtte omanik Oleg Gross.

Keeruline ehitus

Ettevõttel avanes võimalus soetada vana kaupluse taga olev kinnistu. „Uue kaupluse ehitasime juurdeostetud krundi peale, vana hoone lammutati sajaprotsendiliselt ja sinna kohta tegime parkla,“ märkis Gross. Ta lisas, et parkla sai nii suur, kui krundi ulatust arvestades maksimaalselt võimalik oli.

Ettevõtja tõdes, et uue hoone ehitus läks üle kivide ja kändude ning tegelikult loodeti rutem valmis saada. Ehitustöid raskendas asukoha reljeef. „Krunt, mis me juurde ostsime, oli mitu meetrit madalamal. See tuli kõik täita,“ selgitas Gross, lisades, et just vundamendi tegemine oli keeruline.

„Aga lõpptulemuseks on nägus kaasaegne kauplus ja paistab, et see on ka rahva poolt hästi vastu võetud,“ oli omanik rahul.

Ostukorv odavneb

Kauplus on nelja kassaga ning kollektiiv suurenes varasemaga võrreldes kolm korda. Kaubavaliku puhul arvestati Jüri aleviku ja ümberkaudsete elanike ostujõu ning ootustega. „See on selline piirkond, kus on vaja laia sortimenti,“ nentis Gross, märkides, et välja on pandud nii lai kaubavalik, kui seal võimalik on.

„Jätkuvalt, millega me eristume Coopist, on ikkagi oma tootmine, mida teistel kettidel ei ole,“ lisas ta.

Gross sõnas, et kindlasti on ka Jüri kaupluse puhul olulised head hinnad. „Raha loeb ju lõpuks igaüks,“ tõdes ettevõtja.

„Jüri elanikud hakkavad oma ostukorvi kindlasti saama odavamalt. Meie läksime sinna kohe soodsate hindadega ja kahe keti konkureerimine turul tekitab veel korrektuure – konkurents viib toiduainete hinnad all,“ kinnitas OG Elektra omanik.

Tagasiside

Avapäeval võis kuulda ka inimeste heameelt uue kaupluse üle. Uudistamas olnud pensionär Viljar rääkis, et kuigi ilma kaupluseta Jüri elanikud vahepeal ei olnud, ootas ta avamist väga. „Näiteks minu kodust jääb teine pood ikka väga kaugele, täitsa teise asula otsa,“ sõnas Viljar, selgitades, et Jüri on ju selline pikk alevik ja jalgsi võtab ühest otsast teise minemine ikka aega.

Härra kiitis ka uue poe väljanägemist. „Silmal ilus vaadata, annab alevikule kohe hoopis uue ilme,“ arvas Viljar. „Siinse kaubaga pean veel tutvust tegema, aga kohe on näha, et valik on laiem kui varem.“

Ettevõtte omanik Oleg Gross nentis, et inimeste täpsemad eelistused selguvad aja jooksul ning kutsus üles tagasisidet jagama. „Andke kauplusesse teada, kui seal midagi ei meeldi või võiks teisiti olla,“ julgustas Gross.

„Praeguse seisuga on küll tagasiside positiivne olnud ja kauplus hästi vastu võetud. Aga mis edasi saab, eks näeb,“ jätkas ettevõtja.

Tulevikust rääkides tasub ka välja tuua, et Jüri kauplus ei ole mitte viimane, mis tänavu avati. „Mustvee kaupluse tahame avada detsembri alguses,“ kinnitas Gross, lisades, et järge ootavad ka Narva kauplused, millest kaks avavad uksed 2019. aasta esimesel poolaastal.

 

Liisi Kanna