OG Elektra AS

OG Elektra AS kontsern on 100% eestimaisel erakapitalil rajatud äriettevõte. Tegevust alustas 1991. aastal kahe kauplusega. Ettevõtte põhitegevuseks on toiduainete tootmine ja jaekaubandus. Ettevõte on algusest saadik olnud pere-ettevõte.

Algusaastatel rajati kaupluseid ainult Lääne-Virumaale. Alates 2002. aastast koonduvad kauplused järk-järgult Grossi Toidukaubad kaubamärgi alla ning nüüdseks on laienetud juba mitmetesse maakondadesse üle Eesti. Kõige kaugema logistikapunktina on Võru. Grossi Toidukaubad kauplused asuvad valdavalt elamupiirkondades või nende vahetus läheduses, tuues igapäevased toidukaubad mugavalt kodu lähedale kätte.

Ettevõttest

Kokku on ettevõttel üle Eesti 79 toidu- ja esmatarbekauplust, 2 tööstuskaupade kauplust ning oma logistikakeskus koos autopargi, logistikakeskuse ja jahelaoga Rakvere vallas.

Kauplused on jaotatud müügisaali suuruse ning sortimendi suuruse järgi. Kokku 5 kategooriat – A+, A, B, C ja Y. Kõige suuremad ja laiema sortimendiga on A+ ning kõige väiksemad C kategooria kauplused, lisaks tööstuskaupade kauplused mis on jaotatud Y kategooriasse. Iga kaupluse märgistuse leiate kaupluse sissepääsu ukse pealt ning koduleheküljelt.

Põhieesmärk, mille nimel töötatakse, saab kokku võtta järgmiselt – olla parimate hindadega, hea kvaliteedi ja koduste toitudega oma valdkonna tugev tegija. Tugevust lisab juurde ainulaadne ahel tootjast tarbijani, mis seisneb seakasvatuses, omatoodangus, logistikakeskuses ning kaupluste ketis. Selline ahel tagab paindlikkuse ja stabiilsuse ning annab võimaluse tarbija soovidega kiiresti kohaneda. Kontsern on tugev just tänu sünergiale, mis tekib erinevate ettevõtete koosmõjust.

OG Elektra kontsernis töötab üle 1600 inimese.