Oleg Gross pälvis presidendi teenetemärgi

01/03/2019
Jaga:

Eesti Vabariigi 101. aastapäeva eel andis president Kersti Kaljulaid üle 112 teenetemärki. Tunnustatute seas oli ka Lääne-Virumaa ettevõtja, AS OG Elektra omanik Oleg Gross, kes pälvis Valgetähe IV klassi teenetemärgi.

Arvo Pärdi Keskuses toimunud tunnustuste üleandmisel peetud kõnes avaldas president Kersti Kaljulaid heameelt, et aumärkide saajate ridades on ka ettevõtjaid, ja seejuures väga erinevatelt elualadelt.
„Eks eksportivad- ja iduettevõtjad saavad riigilt üsna palju tähelepanu, nad saavad koos poliitikutega maailma avastada ja niimoodi tunnevad end ehk selgelt osalisena selles Eesti eduloo kirjutamises. Aga siin on ka selliseid ettevõtjaid, kelle töö on suunatud Eesti inimesele, tihtipeale sellisele, kes suurlinna tuledest üsna kaugel on. Ja küll on hea, et ka neile inimestele mõeldes ikka Eestis ette võetakse,“ sõnas Kersti Kaljulaid.
Öeldu ilmekaks näiteks on ettevõtja Oleg Grossi tegevus, kes ka tunnustustseremooniale saabus otse Narvast, kus avati jaeketi Grossi Toidukaubad uus kauplus. „Päev oli väga tihe, kell 10 pidin olema Narvas ja 12.15 juba Laulasmaal presidendi vastuvõtul,“ rääkis Gross, lisades, et kui tal poleks olnud võimalik kopteriga lennata, siis poleks sel korral mõlemast sündmusest osa võtta õnnestunud.
Narvast sai Oleg Gross kaasa ka head soovid riigipeale. „Vestlustes inimestega mainisin, et pean kahjuks lahkuma, et presidendi vastuvõtule minna. Ja Narva inimesed palusid anda presidendile edasi tänusõnad selle eest, et neid märgatud on. Andsin presidendile tervitused edasi ja teda väga elavalt huvitas, et Narvas tema projekti tähele on pandud,“ rääkis Gross.
Ettevõtja hinnangul oli see ehe näide, et Kersti Kaljulaid on sealsete inimesteni tõesti jõudnud. „See tõestab järjekordselt, et vene inimestega peab suhtlema ja peab nendeni tee leidma. Neid saab väga hästi meie ühiskonda siduda, kui nendega õigesti käituda,“ sõnas Gross.
Tunnustuse üle oli ettevõtja, kelle esitas aumärgi saajaks küll Eesti Autospordi Liit, mõistagi rõõmus. „See oli loomulikult suur au ja väga meeldejääv üritus – ega elus ju selliseid hetki palju ei ole. Muidugi oli tunnustus ka üllatuseks, sest nagu me teame, ettevõtjaid teenetemärkide saajate hulgas väga palju ei ole,“ jagas Oleg Gross emotsioone.
Samas nentis ta, et maakonnas on kindlasti veel palju inimesi, kes esile tõstmist vääriksid: „Nagu ka president oma kõnes ütles, mida rohkem Eesti inimesed märkavad ja kandidaate esitavad, seda enam on neid, kelle tegevust tunnustatakse. Kui oleks rohkem märkajaid, oleks tulevikus ehk ka Lääne-Virumaal tunnustuse saajaid rohkem.“

Liisi Kanna